Sēņu produktu izmantošana veselības uzlabošanai iesniedzas vairāk kā 2000 gadu senā pagātnē, senajā Ķīnā un Japānā. Senajos medicīnas traktātos ir minētas apmēram 100 tai laikā zināmo sēņu. Tās tika atzītas par pārakiem līdzekļiem, salīdzinot ar ārstniecības augiem, jo tām tika piedēvēta bioimūnenergoregulatora funkcija - dabiskā veidā sakārtojot visu organisma sistēmu darbību.
Visvairāk pētītās un lietotās sēnes ir : šitake, reiši, kordiceps, brazīlijas atmatene, daivainā čemurene (maitake), kā arī citas. No mūsu mežos augošajām sēnēm var minēt baravikas, gailenes, zemestaukus, bērza piepes (čaga).
Par sēņu produktiem (it īpaši ekstrakta formā) tiek veikti apjomīgi klīniskie pētījumi, lai noskaidrotu to potenciālu slimību ārstēšanā.To rezultāti šķiet ļoti daudzsološi.
Aicinām apmeklētājus patstāvīgi iepazīties ar sekojošiem resursiem, ievadot meklētājā interesējošā produkta nosaukumu latīņu valodā (piem. "Grifola frondosa" jeb daivainā čemurene, Maitake):
Eiropas Kopienas Pārtikas produktu uzturvērtības un veselīguma norāžu reģistrs
Eiropas Komisija ir izveidojusi Kopienas Pārtikas produktu uzturvērtības un veselīguma norāžu reģistru, kurā ir iekļauta informācija par uzturvērtības norādēm, atļautām un noraidītām veselīguma norādēm. Reģistrs ir izveidots kā interaktīva datubāze, un tas ir publiski pieejams Eiropas Komisijas mājaslapā internetā.
PubMed reģistrēto pētījumu, rakstu datubāze
PubMed is ASV Nacionālā Medicīnas bibliotēka, kas apkopo vairāk kā 22 miljonus atsauču uz biomedicīnisko literatūru visā pasaulē - zinātniskos pētījumus, rakstus medicīnas žurnālos, grāmatas). Tas ļauj iepazīties ar konkrētiem pētījumiem par sēnēm un to rezultātiem. Angļu valodā.
Svarīgi, ka sēņu ekstraktu lietošana neizsauc nevēlamas blakus parādības. Ļoti retos gadījumos ir vērojami nelieli gremošanas traucējumi vai alerģiskas reakcijas.
Lūdzam ņemt vērā, ka sēņu uztura bagātinātāji nav zāles un neaizvieto ārsta nozīmēto terapiju!